Gol Artura Sobiecha

W ostatnim tygodniach z dobrej strony pokazują się napastnicy reprezentacji Polski, którzy grają na obczyźnie. O popisach Roberta Lewandowskiego czy kontuzjowanego obecnie Arkadiusz Milika wie chyba każdy. Do tego trzeba też dodać znakomitą formę Łukasza Teodorczyka, który gra w Anderlechcie Bruksela oraz Kamila Wilczka z Broendby Kopenhaga. Pozazdrościł im Artur Sobiech, który także pokonał bramkarz rywali, choć tylko w meczu Pucharu Niemiec, w którym jego Hannover 96 pokonał Fortunę Düsseldorf 1895.

Kapitan Sobiech

Warto zauważyć, że Sobiech, który w tym meczu bramkarza rywali pokonał już w piątej minucie, był kapitanem swojego zespołu, co na pewno było dla niego sporym wyróżnieniem. Poza tym zauważmy też, że w tym spotkaniu zaliczył on też asystę, a więc występ może on zaliczyć do udanych. Wiemy już także, że w 1/8 finału jego zespół zagra w Eintrachtem Frankfurt, który po rzutach karnych zwyciężył z Inglostadt.

Awans Borussii i Bayernu

Odnotujmy także, że do kolejnej rundy awansowały zespoły Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium. W BVB całe spotkanie na lewej stronie obrony rozegrał Łukasz Piszczek. Ostatecznie zakończyło się ono wynikiem 1:1, ale o awansie Borussii zdecydowały rzuty karne. Robert Lewandowski w barwach Bayernu natomiast nie zagrał i cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Zespół z Bawarii nie miał jednak problemów z pokonaniem Augsburga, wygrywając z nim 3:1. Dodajmy też, że z awansu cieszyć się może Jakub Błaszczykowski. Jego Wolfsburg w meczu wyjazdowym 1:0 pokonał Heidenheim.

This article has 2 Comments

Comments are closed.