Korona pożegnała Tomasza Wilmana

Porażka z chorzowskim Ruchem była ostatnią dla Tomasza Wilmana. Trener kieleckiej Korony został po niej odsunięty od prowadzenia drużyny z Kielc, a tymczasowo zastąpi go Sławomir Grzesik, który będzie przygotowywał pogrążoną w kryzysie drużynę do starcia z mistrzami Polski, a więc zespołem warszawskiej Legii. Nie da się w związku z tym ukryć, że przed Grzesikiem bardzo trudne zadanie, bo wydaje się, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Legia, a więc aktualny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polki.

Porażka 0:4

We wspomnianym już meczu z Ruchem Korona przegrała 0:4, tylko na początku prezentując się z dobrej, a przynajmniej średniej. Z przebiegu meczu wygrana „Niebieskich” była jednak jak najbardziej zasłużona, choć być może wynik tej potyczki jest nieco za wysoki. O trzech punktach w tej konfrontacji goście nie mieli jednak co marzyć, bo w obliczu całego spotkania zagrali naprawdę przeciętnie i co gorsza, było to już kolejne spotkanie, w którym Korona gra słabo.

Czerwona latarnia

Warto odnotować, że dla Korony była to już piąta porażka z rzędu, co sprawiło, że klub ten jest obecnie czerwoną latarnią Lotto Ekstraklasy i zamyka ligową tabelę. Jest to o tyle dziwne, że jeszcze pięć kolejek temu Korona była czwarta i wydawało się, że skutecznie może ona powalczyć nawet o miejsce w pierwszej ósemce dające nie tylko spokoje utrzymanie, ale także szansę walki o europejskie puchary. Dziś wiemy już, że klub z Kielc do końca będzie bił się o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

This article has 2 Comments

Comments are closed.