Fantastyczna forma Teodorczyka

Mimo że w reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk nie gra najlepiej, choć też nie dostaje tu wielu szans to w swoim klubie, a więc Anderlechcie Bruksela jak na razie idzie mu bardzo dobrze. Polak niemal w każdym meczu strzela bramkę i raczej na pewno w najbliższym czasie się to nie zmieni. Kolejnego gola napastnik reprezentacji Polski i stołecznych „Fiołków” zdobył w meczu ligi belgijskiej przeciwko KV Mechelen w 12. kolejce belgijskiej Jupiler Pro League. Polak na listę strzelców wpisał się w pierwszej połowie spotkania, otwierając tym samym wynik. Cały mecz jego zespół wygrał natomiast 2:0.

Lider wśród strzelców

Warto w tym miejscu odnotować, że Teodorczyk jest obecnie współliderem klasyfikacji strzelców ligi belgijskiej. W dwunastu kolejkach jak dotąd na boisku pojawiał się on jedenaście razy. W tym czasie strzelił osiem bramek i zaliczył dwie asysty. Jego efektywność nie pozostawia w związku z tym złudzeń.

Transfer definitywny

Nic w związku z tym dziwnego, że w Anderlechcie myślą poważnie o tym, aby wykupić Polaka, który do stolicy Belgii jest jak na razie tylko wypożyczony. Macierzystym klubem byłego piłkarza między innymi Polonii Warszawa czy poznańskiego Lecha jest bowiem ukraińskie Dynamo Kijów. Na Ukrainie nie wiodło mu się najlepiej, choć początkowo także dawał się on we znaki bramkarzom rywali. W Belgii idzie mu jednak o wiele lepiej i trzeba mieć tylko nadzieję, że w dalszym ciągu Polak będzie grał na miarę swoich możliwości i strzelał kolejne bramki.

This article has 2 Comments

Comments are closed.