Który zespół z pierwszej ligi ma największe szanse na awans?

1 liga Polska nie jest już na półmetku więc można wysunąć pierwsze wnioski i ocenić, która drużyna ma największy potencjał i jednocześnie największe szanse, aby awansować do Ekstraklasy, która jest marzeniem nie jednego 1-ligowca. Jeżeli chodzi o zaplecze ekstraklasy, to nie da się ukryć, że sytuacja jest naprawdę bardzo ciekawa, a walka o tytuł powinna rozgrywać się do ostatniej kolejki. Drużyn, które aspirują do gry na najwyższej klasie rozgrywek w Polsce jest przynajmniej kilka i co warte podkreślenia, jest również kilka drużyn, które chcą się utrzymać na zapleczu ekstraklasy.

Tak jak w poprzednim sezonie, tak samo i w tym do Ekstraklasy promowane są wyłącznie dwie pierwsze drużyny. Rok temu awansem mogli cieszyć się piłkarze Arki Gdynia oraz Wisły Płock. Warto również podkreślić, że oba te zespoły bardzo dobrze radzą sobie również na wyższym szczeblu rozgrywki. Na półmetku najwięcej szans na dołączenie do tych zespołów ma: Chojniczanka, GKS Katowice oraz Zagłębie Sosnowiec. Przed odejściem Jacka Magiery do Warszawskiej Legii, to właśnie ten trzeci zespół (Zagłębie Sosnowiec) typowany był przez fachowców jak pewniak do Ekstraklasy. Poza czołową trójką o awans powinni powalczyć również gracze z Zabrza, Bielsku-Białej i Legnicy.

Jeżeli chodzi o spadek do niższej ligi, to na samej tabeli uprasowały się takie zespoły jak:

MKS Kluczbork, GKS Tychy oraz Znicz Pruszków. Oba te trzy kluby mają bardzo poważne problemy i łatwo zauważyć, że wyraźnie odstają poziomem gry od reszty drużyn.