Wawrzyniak na dłużej w Lechii

Gdańska Lechia w tym sezonie gra naprawdę dobrze i wydaje się, że podopieczni Piotra Nowaka do końca będą walczyć o mistrzostwo Polski, choć do zakończenia sezonu 2016/17 Lotto Ekstraklasy droga jeszcze daleka. Nic w związku z tym dziwnego, że w Gdańsku chcą zatrzymać swoich najlepszych piłkarzy, a tych mają przecież wielu. Jednym z nich na pewno jest Jakub Błaszczykowski, który przedłużył właśnie umowę z klubem. Jego nowy kontrakt wygasa dopiero wraz z końcem sezonu 2017/18 i zawiera opcję przedłużenia.

Podpora defensywy

Taka decyzja rzecz jasna nie dziwi, bo nie jest tajemnicą, że w tym sezonie Wawrzyniak jest podstawowym piłkarzem gdańskiej Lechii i rozegrał wszystkie trzynaście spotkań w Lotto Ekstraklasie. Niezależnie od tego, czy klub prowadzony przez Piotra Nowaka gra trzema, czy też czterema obrońcami i tak szkoleniowiec klubu z Gdańska znajduje miejsce dla obrońcy, który ma za sobą między innymi udział w mistrzostwach Europy we Francji, choć w tej imprezie w żadnym spotkaniu nie było mu dane pojawić się na boisku.

Lider z Gdańska

Przypomnijmy jeszcze tylko, że w tabeli Lotto Ekstraklasy Lechia jest pierwsza i ma cztery punkty przewagi na drugą Jagiellonią i trzecią Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Wprawdzie cztery punkty przewagi to tylko przewaga umowna, bo po 30. kolejkach dzieli się je na dwa, to lepiej jest mieć niewielką przewagę, niż do innych drużyn tracić. Tym bardziej że przewaga nad najgroźniejszymi Legią i Lechem jest znacznie większa i sprowadza się do punktów dwunastu.

This article has 2 Comments

Comments are closed.